Microchip Technology Inc

Microchip Technology Inc

 

Штатівська фірма Microchip Technology Inc (вітчизняному споживачеві вона частіше більш знайома під короткою назвою "Microchip") заснована в 1987-му році як відокремлений підрозділ мікроелектроніки фірми General Instruments, а вже в 1989-му році стала повністю незалежною, зі штаб-квартирою і основними виробничими потужностями в Чандлері (Арізона). З моменту свого заснування фірма вела себе на напівпровідниковому ринку досить жорстко, постійно розширюючи сферу своїх інтересів і витісняючи або поступово скуповуючи конкурентів та компанії, що володіють важливими її технологіями. З недавніх придбань має сенс згадати наступні:

Фахівці "у віці" напевно пам'ятають "велике протистояння" між Microchip і Atmel на ринку мікроконтролерів, де кожна з фірм не один рік прагнула потіснити конкурентку на загальносвітовому ринку, використовуючи всі доступні засоби. Проте будь-якому протистояння одного разу приходить кінець: і в січні 2016- го Atmel була придбана Microchip за ~ 3.5 мільярда доларів. Слід зазначити, що поглинання Atmel не привело до припинення випуску розробленої нею конкуруючих з Microchip виробів: практично всю лінійку продукції Atmel тепер можна придбати через дистриб'юторські канали Microchip.

На даний момент Microchip представляє з себе велику (понад десяти тисяч співробітників) напівпровідникову компанію із загальним річним оборотом понад два мільярди доларів і спектром продукції, що охоплює і аналогові, і цифрові ІС:

Мікроконтролери PIC - випускаються родинами розрядних 32/16/8 біт, включаючи спеціалізовані сигнальні dsPIC. Зазначені сімейства відрізняє як спадкоємність архітектури між "молодшими" і "старшими" представниками одного сімейства, так і між самими родинами. Пропонована номенклатура виробів вкрай широка (понад півтисячі найменувань) і включає в себе практично всі можливі варіанти вбудованої периферії: I2C/SPI, UART (IrDA/LIN), CAN, PMP, АЦП/ЦАП, компаратори, ШІМ, схеми захоплення/порівняння, CTMU , CSM, USB OTG, Ethernet, інтерфейси РКІ і т.д. Об'єм пам'яті мікроконтролерів може варіюватися від сотень байт до полумегабайта, число висновків - від шести до сотні, а продуктивність - від 1 MIPS при тактовою 4 МГц до 120 MIPS при 80 МГц.

Інтерфейсні/аналогові ІС - практично всі зі згаданої вище периферії МК, а також спеціалізовані PKE мікросхеми бездротового НЧ-зв'язку для транспондерних систем, ДОН, супервізори/детектори напруги і контролери батарейного живлення, лінійні імпульсні/регулятори напруги, дискретні датчики температури (з аналоговим/цифровими зовнішніми інтерфейсами), DC/DC-перетворювачі без индуктивностей, різні ШІМ-контролери і контролери/детектори для бесщіткових електродвигунів, драйвера MOSFET.

Різноманітні ОУ - лінійні, прецизійні автокомпенсаційні, з програмованим і/або обираємим коефіцієнтом посилення, а також аналогові компаратори.

ЦАП/АЦП (дельта-сигма, послідовного наближення, виконавчі/двійковій-десяткові, з подвійним інтегруванням, а також з виходом на зовнішній РКІ), схеми ПНЧ/ПЧН, цифрові потенціометри і МС вимірювання/обліку електроенергії.

Наведений перелік аж ніяк не претендує на вичерпну повноту - тому споживачам для повного охоплення спектра пропонованих виробів перш за все рекомендується звернутися до фірмових каталогів продукції Microchip.

Продукція Microchip в каталозі LivEn

Ливен | Designed for Liv Energy