Texas Instruments - один з "чудової четвірки"

Texas Instruments

 

Історія Texas Instruments вельми відома: вона була заснована в 1951-му шляхом реорганізації компанії Geophysical Service Incorporated (інакше - GSI, заснована в 1930-му і була однією з перших фірм, що займалися послугами сейсморозвідки для нафтовидобувних компаній). На остаточну ж назву Texas Instruments вплинув випадок: справа в тому, що при реорганізації передбачалося, що ім'я компанії зміниться на General Instruments Inc, однак в останній момент з'ясувалося, що компанія майже з тією ж назвою вже існує - General Instrument (Пенсільванія). А оскільки штаб-квартира TI розташовувалася в Далласі (Техас), то назва була негайно змінена саме на Texas Instruments ...

На шляху TI було чимало славних віх: це і перший комерційний кремнієвий транзистор в 1954-му (розроблений незалежно від Bell Labs), і перший серійний транзисторний радіоприймач, і перша серійна інтегральна схема (незалежно від Fairchild Semiconductor). Всім відома серія 7400 ТТЛ-мікросхем також розроблена TI в шістдесятих роках минулого століття - що чимало сприяло популяризації інтегральних схем взагалі. Також слід згадати, що в 1967-му фірма винайшла перший ручний калькулятор, в 1971-му - одкокристальний мікрокомп'ютер, а в 1973-му - мікропроцесор (незалежно від Intel). Не зайвим буде згадати, що Texas Instruments завжди досить щільно співпрацювала з американськими військовими і брала широку участь в реалізації програми "Аполлон" і висадки людини на Місяць.

На сьогоднішній день TI - це майже тридцять тисяч співробітників при тринадцяти мільярдів річного обороту і четвертий в світі за розміром виробник напівпровідникових пристроїв (попереду йдуть тільки Toshiba, Intel і Samsung). На даний момент основні сфери інтересів Texas Instruments це:

Крім того, до складу компанії нині входять такі імениті представники виробництва напівпровідників як Burr-Brown, Power Trend, Unitrode і Klixon.

Продукція Texas Instruments в каталозі LivEn

Ливен | Designed for Liv Energy