Сімейство megaAVR® в інтернет магазині Лівен

Мікроконтролери ATmega® компанії Atmel® практично ідеально підходять для різноманітних проектів, які вимагають від обраної під них архітектури широкий спектр різноманітних функціональних можливостей і сумісність "знизу вгору" від молодших моделей сімейства до старших. З megaAVR® користувач має можливість вибрати МК з необхідним йому обсягом флеш-пам'яті для програм і даних, потрібної продуктивністю (до 20 MIPS) і при цьому не витрачатися на "зайві" можливості, які в кінцевому пристрої використовуватися не будуть. Фірма-виробник провела велику роботу в плані зниження енергоспоживання (технологія picoPower®), що відкриває широкі можливості по використанню її МК в пристроях з батарейним/акумуляторним живленням. Всі МК ATmega® підтримують функцію самостійного перепрограмування, що дозволяє адаптувати вбудоване ПО внутрісхемно (в тому числі "на ходу", без зупинки працюючого додатка), безпосередньо в готових пристроях клієнта - де б він не знаходився, безпечно, швидко і з мінімумом витрат.

Сімейство МК megaAVR® побудовано навколо RISC-ядра: переважна кількість команд виповнюється за один такт внутрішньої синхронізації, що і забезпечує високу продуктивність архітектури в цілому. Слід особливо відзначити, що розробник має можливість не тільки вибирати вироби з різною кількістю "набортної" пам'яті і вбудованої периферії, а й виконанням корпусу і кількістю фізично доступних варіантів введення-виведення для конкретного представника архітектури (як приклад див. Перелік каналів АЦП в ATmega 8 з різною корпусіровкой).

Вибір "набортної" периферії дуже широкий: крім "стандартних" інтерфейсів (USART, SPI, USB і т.д.) розробник може вибрати спеціалізовані (на кшталт контролера сенсорного введення PTC або контролера РК-дисплея) або контролера силового каскаду (PSC) - не кажучи вже про спеціалізовані контролери шин CAN або LIN. Для початкового підбору підходящого під конкретний проект МК розробник може скористатися інтерактивним Parametric Product Selector на офіційному сайті компанії (якщо працюють з архітектурою вперше рекомендується починати загальне знайомство з представниками сімейства МК саме з нього). Крім того, що всі МК підтримані нативним середовищем розробки Atmel Studio, розробник може вибирати різні альтернативні програмні продукти і середовища програмування (ImageCraft C і ін.) - Що радикально прискорює час виведення кінцевого продукту на ринок.

Резюмуючи, перерахуємо базові особливості сімейства megaAVR®, про які початківцю з ними роботу розробнику необхідно знати:

  • Найширша номенклатура - сімейство містить масу радикально разних за характеристиками/периферєю МК, що володіють при цьому програмно-сумісним ядром, що істотно полегшує міграцію ПО між ними в разі підвищення або мінімізації потреб за вимогами замовника, а також збільшує частку повторно використовуваного коду.
  • Енергозберігаюча технологія picoPower® - ряд представників сімейства має наднизьке споживання і напругу живлення (менше двох вольт), що вкупі з тонким налаштуванням режимів очікування і вбудованих засобів економії енергоспоживання робить платформу ідеальною для простих рішень з акумуляторним/батарейним живленням.
  • Високий ступінь інтеграції - представники сімейства мають різну за обсягом перепрограммуему флеш-пам'ять для розміщення ПО, незалежну пам'ять EEPROM для даних, різну кількість SRAM-пам'яті і широкий набір інтерфейсів (USART/SPI/TWI/I2C, CAN, LIN), WD-таймери і зовнішні/внутрішні тактові генератори, що разом з вдалою архітектурою введення/виведення дозволяє спростити проектування і радикально мінімізувати число додаткових зовнішніх компонентів
  • Робота з аналоговими даними - наявність в сімействі МК з АЦП/ЦАП, вбудованих джерел опорного напруги і датчика температури, а також швидкісного аналогового компаратора і регульованого підсилювача в ряді випадків дозволяє повністю відмовитися від додаткових зовнішніх аналогових компонентів
  • Зручність/швидкість розробки - сімейство підтримує потужні функції налагодження і внутрисхемного програмування, що спрощує не тільки розробку, але і оновлення ПЗ в готовому виробі
  • Підтримка IoT (Інтернету речей) - доступна для будь-якого класу ПО (від побутової автоматики до спеціалізованих МЕДСІСТЕМ), що разом з наявністю просунутих енергозберігаючих технологій (автономне живлення) робить сімейство вкрай привабливим для реалізації різних систем Інтернету речей.

Зі складу інтернет магазину електронних компонентів Лівен доступні наступні версії контролерів:

ATMEGA8L-8AU  8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в TQFP-32 корпусі
ATmega64A-AU 8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в TQFP-64 корпусі
Atmega32A-AU 8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в TQFP-44 корпусі
ATMEGA48PA-AU 8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в TQFP-32 корпусі
ATmega644P-20PU 8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в 40-DIP корпусі
Atmega16A-AU 8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в TQFP-44 корпусі
ATmega128A-AU 8-розрядний AVR RISC-мікроконтролер в TQFP-64 корпусі
  • Сімейство megaAVR® в інтернет магазині Лівен