"Маленькая да удаленькая" сербская MikroElectronika

MikroElektronika

 

Історія сербської компанії MikroElectronika (багатьом вона більш знайома під абревіатурою/логотипом MikroE) де-факто почалася в 1997-му році, коли сербський підприємець Небойша Матіч почав випускати однойменний журнал, присвячений електроніці.

З фінансових причин в 2001-му році журнал був закритий (цікаво, що саме цей рік офіційно прийнято вважати формальним початком історії компанії), а його колишній власник сконцентрувався на виданні спецлітератури для розробників вбудованих систем, а також випуску плат і ПО для них же.

В якості першого продукту в цьому ж році була випущена плата PIC-Easy для популярних мікроконтролерів фірми Microchip. У наступному році були випущені плати розробника 8051-DS, AVR-Easy і UNI-DS, а також укладено партнерську угоду з Cypress.

У 2003-му був випущений перший програматор PIC Flash для USB, плати EasyPIC і BIGPIC, а сама компанія була включена фірмою Microchip в список офіційних партнерів-консультантів по її продукції.

У 2004-му вперше побачили світ mikroPascal for PIC і mikroBasic for PIC - перші "серйозні" продукти MikroElectronika в області компіляторів для мікроконтролерів.

У 2005-му MicroE випустила вже цілий спектр продуктів наступного покоління: EasyPIC2, ​​BIGPIC2, ​​PICPLC6, PICPLC16, EasyAVR2, Easy51 і UNI-DS, а також перший власний компілятор С під архітектуру PIC, названий mikroC for PIC. Далі компанія нарощувала свою діяльність лавиноподібно, щороку оновлюючи і розширюючи список підтримуваних мікроконтролерів і програмно-апаратних засобів розробки для них.

З найбільш популярних продуктів компанії слід згадати компілятори mikroC, mikroBasic і MikroPascal, а з найбільш значущих віх - реалізацію в 2011-му році власного стандарту mikroBUS™ і базуються на ньому апаратних продуктах click boards™ (стандарт згодом був визнаний і підтриманий NXP Semiconductors і Microchip Technology).

На даний момент власний каталог компанії MikroElectronika налічує понад п'ятсот позицій програмних і апаратних засобів, її штаб-квартира розташована в центрі Белграда (Сербія), а сама компанія при чисельності персоналу всього-то близько сотні чоловік (дані 2016 го року) офіційно поставляє власну продукцію в 136 країн по всьому світу.

Продукція MikroE в каталозі LivEn

Ливен | Designed for Liv Energy