NXP Semiconductors - сходження на електронний Олімп

NXP Semiconductors

Історія фірми NXP Semiconductors як повністю незалежної компанії починається в 2006-му році - коли підрозділ Royal Philips Electronics, існуюче з 1955-го року, було виділено в повністю незалежне підприємство. На той час в нього входили лише п'ять підрозділів електроніки: автомобільної, споживчої, мобільних і персональних пристроїв, систем ідентифікації та компонентів загального застосування. Не має особливого практичного сенсу скрупульозно перераховувати всі придбання або спільні проекти NXP з іншими виробниками в галузі за винятком, мабуть, самої останньої угоди: масштабного злиття з Freescale Semiconductor, після чого NXP Semiconductors міцно прописалася в TOP-5 світової мікроелектронної індустрії.

На сьогоднішній день штаб-квартира NXP Semiconductors розміщена в Ейндховені (Нідерланди), загальне число співробітників (по фактичному стану на 2016-ий рік) перевищує сорок і п'ять тисяч, а сумарний оборот за 2015 ий рік перевищив 6.1 мільярда доларів. Виробничі потужності NXP знаходяться в п'ятнадцяти країнах, а в дванадцяти країнах розміщено в цілому двадцять шість спеціалізованих науково-дослідних центрів, в яких зайнято понад семи тисяч інженерів.

З огляду на такий розмах виробництва непросто перерахувати всю продукцію NXP, з якої ми найчастіше стикаємося, а мінімальний список буде виглядати приблизно так:

варикапи, випрямні діоди (в тому числі високочастотні), діоди Шотткі
потужні МОП транзистори, малопотужні біполярні транзистори і "цифрові" (серії PDTA, PDTC) транзистори
сімістори/тиристори серій BT і BTA
найширша номенклатура логічних елементів серій 74XXX/4000
спеціалізовані мікросхеми для аудіо, ТВ і радіо (серія TDA)
різні мікроконтролери c використанням ядер i8051 і ARM (включаючи флеш-версії)
спеціалізовані рішення і мікросхеми для RFID і бездротового зв'язку
різні набори напівпровідникових датчиків

Приблизно три чверті поставок продукції NXP припадають на найбільші OEM/CMS-компанії, куди входять такі відомі бренди як Foxconn, Dell, Apple, Sony і так далі.

Продукція NXP Semiconductors в каталозі LivEn

 

Ливен | Designed for Liv Energy